Δεκέμβριος 2014

cristmass

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ !!

23-12-2014 : - Εκκλησιασμός της ΣΤ΄τάξης
                     - Επίδοση βαθμολογίας Α΄τριμήνου και ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων για την πρόοδων των παιδιών τους.

22-12-2014 : Πραγματοποίηση γιορτής των Χριστουγέννηων από τους μαθητές/τριες της Β΄τάξης, με την επιμέλεια από τις κ. Γέγιου Γ, Τσιλιγιάννη Α. και Θωμά Σ.

19-12-1214 : Διδακτική επίσκεψη της Γ΄τάξης στο Λαογραφικό Μουσείο και στην Πινακοθήκη Κορίνθου και της Ε΄τάξης στη Βιβλιοθήκη Κορίνθου.

18-12-1014 : Παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης "Ο ευτυχισμένος πρίγκηπας" από τους μαυητές/τριες της Α΄και Β'  τάξης, στο Συνεδριακό Κέντρο Λουτρακίου.

17-12-2014 : -Εκκλησιασμός του σχολείου στον ναό του Απ. Παύλου.
                    - Παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης "Καρυοθραύστης" από τους μαυητές/τριες της ΣΤ΄τάξης, στο Συνεδριακό Κέντρο Λουτρακίου

15-12-2014 :- Πραγματοποιήθηκε δειγματοληψία νερού από την ΕΥΔΑΚ, από τις βρύσες του σχολείου.
                    - Σύνέλευση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων - Αρχιαιρεσίες ανάδειξης νέου Δ.Σ

9-12-2014 : Οι μαθητές των Γ΄,Δ΄και Ε΄τάξεων ενημερώθηκαν από τον Υποδιοικητή Τροχαίας Κορίνθου κ. Αστέρη Ηλία, σε θέματα σχετικά με την κυκλοφοριακή αγωγή.

SAM 1428a