Φεβρουάριος 2015

24-2-2015  : Εκπαιδευτική επίσκεψη της Δ΄τάξης στο Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού

18-2-2015 : Διδακτική επίσκεψη της Ε΄τάξης στη Λυρική σκηνή για την παρακολούθηση της παράστασης "Ο πρίγκηπας λερώνει"

12-2-2015 : Σήμερα, τις δύο τελευταίες ώρες, ο Σύλλογος Γονέων μοίρασε στους μαθητές/ τριες σουβλάκια και στη συνέχεια ακολούθησε παραδοσιακός χορός στο προαύλιο, όπως επιβάλλει το έθιμο της Τσικνοπέμπτης.

4-2-2015 : Φασούλι το φασούλι....γεμίζει το σακούλι, λέγαμε παλιά. Σήμερα έγινε πράξη. Από τα κέρματα που βρίσκουν στο προαύλιο οι μαθητές/τριες του σχολείου, γέμισε ο κουμπαράς του σχολείου. 75 ευρώ !!!!!! μέσα σε 6 μήνες. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του σχολείου για την αξιέπαινη πράξη τους. Ο Σύλλογος διδασκόντων αποφάσιε να επιτρέψει τα χρήματα στους ίδιους τους μαθητές/τριες, με το να αγοράσει τρόφιμα και να τα δώσει στα παιδιά που έχουν τη μεγαλύτερη ανάγκη.

tt

Ο κρυμμένος θησαυρός....του σχολείου

3-2-2015 : Οι μαθητές της Α΄τάξης επισκέφθηκαν τη Φιλαρμονική, τη Βιβλιοθήκη και την Πινακοθήκη της πόλης

2-2-2015: Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/τριων της ΣΤ΄τάξης στην Βουλή των Ελλήνων