Μάιος 2015

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας γνωρίζουμε ότι οι εγγραφές για την Α? τάξη θα πραγματοποιηθούν από 1/6/15  μέχρι και 19/6/15

Φέτος εγγράφονται στην Α? τάξη οι γεννηθέντες το έτος 2009

Για την εγγραφή απαιτούνται :

1. Πιστοποιητικό γέννησης, το οποίο έχει εκδοθεί το τελευταίο τρίμηνο. (αυτεπαγγελτη αναζήτηση)
  2. Το βιβλιάριο υγείας (στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια)
  3. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας (λογαριασμός ΔΕΗ ή εκκαθαριστικό εφορίας)
  4. Βεβαίωση παρακολούθησης από Δημόσιο ή Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο
  5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (μπορεί να κατατεθεί μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου 2015)

21-5-2015 : Συμμετοχή μαθητών/τριων της Ε΄και ΣΤ΄τάξης στους αγώνες ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ 2014-15 (πετοσφαίριση) στην Αθλούπολη, με τη συνοδεία του εκπ. Φ.Α. Θ. Χρονόπουλου.

20-5-2015 : Συνάντηση εκπαιδευτικών Β΄τάξης των δημοτικών σχολείων της 1ης Περιφέρειας με αντικείμενο τη διδασκαλία ενότητας της Μελέτης Περιβάλλοντος από τη δασκάλα του σχολείου μας κ. Α. Τσιλιγιάννη Στην συνάντηση παρέστησαν και οι σχ.σύμβουλοι κ.Π.Κρεμπς και Β. Γκρίτζιος

12-5-2015 : Συμμετοχή μαθητών/τριων της Ε΄και ΣΤ΄τάξης στους αγώνες ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ 2014-15 (ποδόσφαιρο) στην Αθλούπολη, με τη συνοδεία του εκπ. Φ.Α. Χ. Καπετανόπουλου.

9-5-2015 : Παρακολούθηση τηλεδιάσκεψης, από τους γονείς και μαθητές/τριες της Ε΄τάξης, της τελετής βράβευσης του 1ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Δημιουργικής Εκφρασης μαθητών Δημοτικού Σχολείου με θέμα : "Ας φανταστούμε το σχολείο των ονείρων μας" Το Σχολείο μας απέσπασε το 2ο Βραβείο στην κατηγορία Τέχνη του Λόγου. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!! στα παιδιά και στη δασκάλα τους κ. Μ. Ντρέλια. (Βλέπε http://2dim-korinth.kor.sch.gr/autosch/joomla15/index.php/e-taksi/202-to-sxoleio-ton-oneiron-mas )

7-5-2015 : Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/τριων της Γ΄τάξης στο Κέντρο Κυκλοφοριακής Αγωγής στο Ξυλόκαστρο.

5-5-2015 : Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/τριων της ΣΤ΄τάξης στο ΕΚΦΕ Κορινθίας για την παρακολούθηση και ενεργό συμμετοχή τους σε πειράματα Φυσικής-Χημείας.

1-5-2015 :  ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ !!!
1mah