Παρέλαση 25ης Μαρτίου 2024

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι η ενδυμασία των μαθητών/τριών που θα συμμετάσχουν στην παρέλαση της 25ης Μαρτίου περιλαμβάνει είτε παραδοσιακές φορεσιές είτε:

Για τα αγόρια

Λευκό πουκάμισο, μπλε (εναλλακτικά μαύρο) παντελόνι, μπορντώ γραβάτα και μαύρα παπούτσια.

Για τα κορίτσια

Λευκό πουκάμισο, μπλε (εναλλακτικά μαύρη) φούστα, μπορντώ φουλάρι, διαφανές καλσόν και μαύρα παπούτσια.

Oι μαθητές/τριες της Ε’ και Στ’ τάξης που θα παρελάσουν θα συγκεντρωθούν το πρωί της 25ης Μαρτίου, και ώρα 11:15, στο 2ο ΔΣ Κορίνθου. Από εκεί θα αποχωρήσουν, συνοδεία εκπαιδευτικών του Σχολείου και θα κατευθυνθούν προς το σημείο συγκέντρωσης της παρέλασης.

Μετά το πέρας της παρέλασης, θα παραλάβετε τους/τις μαθητές/τριες από τον πεζόδρομο της οδού Εθνικής Αντιστάσεως, λίγα μέτρα πριν την οδό Δαμασκηνού, στο σημείο που θα είναι συγκεντρωμένο το 2ο ΔΣ Κορίνθου.

Αικατερίνη Αναργύρου