Αθλητικές Μαθητικοί αγώνες στίβου
Μαθητικοί αγώνες στίβου PDF Εκτύπωση E-mail
Τρίτη, 03 Ιούνιος 2014 21:26

Την Πέμπτη 29 Μαΐου, ομάδες μαθητών της Δ΄,Ε΄και ΣΤ΄τάξης, με τη συνοδεία του γυμναστή Θ. Χρονόπουλου και των δασκάλων της ΣΤ΄τάξης Μ. Ντρέλια και Χ. Νιβολιανίτου, συμμετείχαν στους αγώνες στίβου των δημοτικών σχολείων του νομού. Οι αγώνες διεξήχθησαν στο ΔΑΚ Κορίνθου και οι μαθητές του σχολείου μας, μετά από μια πολύ καλή παρουσία, κατέκτησαν τρία μετάλλια. Στο άλμα εις ύψος το αργυρό μετάλλιο πήρε ο μαθητής της ΣΤ΄τάξης Άντι Ντονέα και το χάλκινο ο μαθητής της Δ΄τάξης Παναγιώτης Κουγιούρης, ενώ στα 1000μ. την τρίτη θέση κατέλαβε ο μαθητής της ΣΤ' τάξης Αλκιβιάδης Κωνσταντόπουλος.

AGONES