Σας καλωσορίζουμε
στην ιστοσελίδα του
2ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου

.

Η ιστοσελίδα αυτή αποτελεί μια προσπάθεια δασκάλων και μαθητών. Έχει βασικό στόχο να ενισχύσει την επικοινωνία ανάμεσα σε όλα τα μέλη της σχολικής κοινότητας. Να γίνει χώρος ανταλλαγής ιδεών και γόνιμου διαλόγου, ένα "παράθυρο στον κόσμο".

Όπως θα διαπιστώσετε η ιστοσελίδα μας παρέχει πληροφορίες και χρήσιμα νέα για το σχολείο, το μαθητικό δυναμικό, τους εκπαιδευτικούς, το σύλλογο γονέων, τις δραστηριότητές και τις εκδηλώσεις μας.
Κυρίως όμως θα προσπαθήσουμε στη σελίδα "Νέα - Ανακοινώσεις" να αναρτούμε καθημερινά όσα συμβαίνουν ή θα συμβούν στο σχολείο. Τονίζεται πως όλο το περιεχόμενο της ιστοσελίδας έχει αποκλειστικά εκπαιδευτικό σκοπό.

Eκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων εύχομαι μια καλή κι εποικοδομητική σχολική χρονιά.

Αλέξανδρος Χ. Αντωνίου

Σχ.Έτος 2013-14