Νέα - Ανακοινώσεις

kalamia2

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!

ΝΕΑ

12-6-2004 : - Σήμερα στις 20:00 το βράδυ στον προαύλιο χώρο θα παρουσιαστεί μουσικοχορευτική εκδήλωση με θέμα "Ένα μουσικό ταξίδι με τον Μάνο Χατζιδάκι" από τους μαθητές/τριες του σχολείου μας.
                     - Αύριο στις 08:30 οι μαθητές/τριες θα πάρουν τους τίτλους προόδου και θα σχολάσουν στις 09:30.

11-6-2014 : - Σήμερα το απόγευμα στις 19:30 στο χώρο του σχολείου, ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων θα πραγματοποιήσει εκδήλωση για να παρουσιάσει τις δραστηριότητες που πραγματοποιήθηκαν καθ΄ολή τη διάρκεια της χρονιάς

10-6-2014 : Αύριο Τετάρτη το σχολείο θα λειτουργήσει μετά τις 10:45 λόγω στάσης εργασίας των εκπαιδευτικών.

6-6-2014 : Εκδρομή του σχολείου στην Τεγέα Αρκαδίας.

5-6-2014 : - Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της ΣΤ΄τάξης στη Βουλή των Ελλήνων.
                - Παραλαβή σχολικών βιβλίων για το διδακτικό έτος 2014-15.

4-6-2014 : Ενημερωση των μαθητών της ΣΤ΄τάξης από την κ. Αλεβίζου, υπεύθυνη του Κέντρου Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού (ΚΕΣΥΠ) Κορίνθου.

3-6-2014 : Επίσκεψη στο σχολείο του σχολικού συμβούλου ΠΕ 16 κ Θ. Μακαντάση

1-6-2014 : Αύριο Δευτέρα το Σχολείο δεν θα λειτουργήσει λόγω απεργίας των εκπαιδευτικών.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας γνωρίζουμε ότι οι εγγραφές για την Α? τάξη θα πραγματοποιηθούν από 2/6/14  μέχρι και 20/6/14

Φέτος εγγράφονται στην Α? τάξη οι γεννηθέντες το έτος 2008

Για την εγγραφή απαιτούνται :

1. Πιστοποιητικό γέννησης, το οποίο έχει εκδοθεί το τελευταίο τρίμηνο. (αυτεπαγγελτη αναζήτηση)
  2. Το βιβλιάριο υγείας (στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια)
  3. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας (λογαριασμός ΔΕΗ ή εκκαθαριστικό εφορίας)
  4. Βεβαίωση παρακολούθησης από Δημόσιο ή Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο
  5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (μπορεί να κατατεθεί μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου 2014)

Μάιος 2014 PDF Εκτύπωση E-mail

29-5-14  : Ομάδες μαθητών της Ε΄και ΣΤ΄τάξης, με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών κ. Θ. Χρονόπουλου, Μ. Ντρέλια και Χ. Νιβολιανίτου, θα συμμετάσχουν στους μαθητικούς αγώνες στίβου στο ΔΑΚ Κόρινθου, στο πλαίσιο των αγώνων ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑΣ των Δημοτικών Σχολείων Κορινθίας, σχ. έτους 2013-14.

28-5-14 :- Ενημέρωση των μαθητών της Δ΄και Ε΄τάξης από τον κ. Γιοβά, του Πυροσβεστικού σώματος για την προστασία των δασών.
               -
Ενημέρωση των μαθητών της Α΄και Β΄τάξης από μέλη του Λιμενικού σώματος για την προστασία των ακτών- θαλάσσών στο πλαίσιο του προγράμματος  "Προσέχω, Μαθαίνω, Νοιάζομαι"

22-5-14 : - Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/τριων της ΣΤ΄τάξης στο Ναύπλιο.
              -
Το Σχολείο θα παραμείνει κλειστό την Παρασκευή 23/5 και τη Δευτέρα 26/5, λόγω δημοτικών, περιφεριακών εκλογών και ευρωεκλογών.

21-5-14 : Ενημέρωση των μαθητών της Δ΄και Ε΄τάξης από τον κ. Καλλίρη, Δ/ντη Δασών και Περιβάλλοντος, για την προστασία των δασών.

15-5-14 : Το Σχολείο θα παραμείνει κλειστό την Παρασκευή 16/5 και τη Δευτέρα 19/5, λόγω δημοτικών και περιφεριακών εκλογών

14-5-14 :  Ομάδες μαθητών της Ε΄και ΣΤ΄τάξης, με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών κ. Δ. Βλάσση και Μ. Διαμαντίδη, θα συμμετάσχουν στους μαθητικούς αγώνες ποδοσφαίρου στην ¨Αθλούπολη" στην Κόρινθου, στο πλαίσιο των αγώνων ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑΣ των Δημοτικών Σχολείων Κορινθίας, σχ. έτους 2013-14.

13-5-2014 : - Οι μαθητές του ΣΤ2 με τη συνοδεία της δασκάλας τους κ. Χ. Νιβολιανίτου θα παρακολουθήσουν πειράματα Φυσικής-Χημείας στο ΕΚΦΕ Κορινθίας (11ο Δ. Σ. Κορίνθου)

9-5-2014 : - Οι μαθητές του ΣΤ1 με τη συνοδεία της δασκάλας τους κ.Μ. Ντρέλια θα παρακολουθήσουν πειράματα Φυσικής-Χημείας στο ΕΚΦΕ Κορινθίας (11ο Δ. Σ. Κορίνθου)
                - Οι μαθητές της Β΄τάξης με τη συνοδεία των δασκαλών τους κ.Έ.Θώμου, Ι. Δρακάκη και Α. Μόσχου θα επίσκεφθούν στον πολιτιστικό χώρο ¨Το πρώτο σκαλί¨ , στην Κόρινθο,για παρακολούθηση κουκλοθεάτρου.

5-5-2014 : Ομάδα μαθητών της Ε΄τάξης, με τη συνοδεία των γονέων τους, συμμετείχαν στους μαθητικούς αγώνες αντισφαίρισης στο Ζευγολατιό Κορινθίας, στο πλαίσιο των αγώνων ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑΣ των Δημοτικών Σχολείων Κορινθίας, σχ. έτους 2013-14.

2-5-2014 : Σήμερα επισκέφθηκε το σχολείο η σχολική σύμβουλος κ. Π. Κρεμπς και συμμετείχε σε συνάντηση με γονείς μαθητών μας.

anastasi

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ

Απρίλιος 2014 PDF Εκτύπωση E-mail

kalo pasxa

10-4-2014 : Αύριο Παρασκευή 11/4/14, θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός του σχολείου στο ναό του Απ. Παύλου.

8-4-2014 : - Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης από τους μαθητές της Δ΄τάξης, στον πολιτιστικό χώρο "Το πρώτο σκαλί" και των μαθητών της Γ΄τάξης στην Αθλούπολη στην Κόρινθο.
                 - Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Ε΄τάξης στο Μουσείο Αεροπορίας στο Τατόι.

4-4-2014 : - Σήμερα επισκέφτηκαν το σχολείο μας υπεύθυνοι της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Κορίνθου και ενημέρωσαν τους μαθητές για τις εκδηλώσεις που διοργανώνει το ΚΕΠΑΠ του Δήμου Κορινθίων το Σαββατοκύριακό, για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου
                 - Όμάδα μαθητών της Ε΄και της ΣΤ΄τάξης συνοδευόμενη από τον εκπαιδευτικό της Φυσικής Αγωγής  κ. Δ. Βλάσση, θα μεταβούν στο ΔΑΚ Κορίνθου, για τη συμμετοχή στο πρόγραμμα Αθλοπαιδειές -Καλαθοσφαίριση των Δημοτικών Σχολείων σχολικού έτους 2013-4.
                 - .

2-4-2013 :  SMALL~1Η δεύτερη μέρα του Απρίλη είναι αφιερωμένη στο παιδικό βιβλίο. Το βιβλίο που μας συναρπάζει, μας συγκινεί, μας ταξιδεύει, μας εμπνέει.

« ΈναρξηΠροηγούμενο1234ΕπόμενοΤέλος »

Σελίδα 1 από 4